ART / Lithographs / Litograph in colors 16182043
nr 1618 2043
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), Sweden. Composition. Signed, numbered 40/95. Litograph in colors. Sheet: 31x51 cm, outer dimensions including frame: 48x67 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition. Signerad, numrerad 40/95. Färglitografi. Bladets mått: 31x51 cm, yttermått inklusive ram: 48x67 cm
Withdrawn
Monday May 6 2024
at 19:00:28
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson